Minipályázatok

  • Edukáció: aki korábban még nem pályázott, egy egyszerű konstrukcióban kipróbálhassa magát, sikerélményhez jusson.
  • Hiánypótlás: az egyszerűsített eljárás, valamint az egységtámogatás lehetővé tette olyan eseményekre és eszközökre való pályázást, amire más forrásokból a lépték miatt nincs lehetőség.
  • Újító döntéshozás: az átláthatóbb, sokszínűbb, hatékonyabb bírálat érdekében a közösségi döntés folyamatának kidolgozása, a módszer gyakorlati alkalmazása és terjesztése.

Olyan, művészeti-kulturális vagy helytörténeti értékkel rendelkező közösségi események, tevékenységek támogatása, amelyek friss megközelítéssel reagálnak valós, helyi igényekre a színház, zene, képzőművészet, iparművészet, mozgásművészet, tánc, építészet, kultúrtörténet, helytörténet, népművészet, tájkultúra, ökológia területén. 

Veszprém város, illetve az EKF-együttműködési megállapodással rendelkező települések formális közösségei, kultúráért tevékenykedő civil szervezetei, önkormányzatai és gazdasági társaságok pályázhatnak.

A pályázati kiírással párhuzamosan 9 helyszínen tartottunk pályázati tájékoztatót, 21 facebook poszt készült, 116 településre juttattuk el plakátjainkat, szórólapjainkat.

4 pályázati fordulóban összesen 600 pályázat érkezett, melyből 240 részesült támogatásban. 8 közösségi döntéshozatali találkozót tartottunk, 8 különböző helyszínen, ahol 64 zsűritag döntött a pályázatokról. 84 millió Ft támogatási forrás került kiosztásra, ami több mint 100 000 ember életére volt hatással.

Csak néhány példát említve… Volt futóverseny és tacsi találkozó, hallhattunk régi zenét és részt vehettünk tehetségkutatón, sütöttünk fánkot és vendégül láttuk a mohácsi busókat, vettünk népviseleti ruhákat és voltunk kiállítás megnyitón, hímeztünk és festettünk, fotópontot készítettünk, egészségnapot tartottunk, madáretetőt barkácsoltunk, a kórházban tartózkodó beteg gyerekeket felvidítottuk, az öregek otthonában zenei foglalkozásra bevittük a csecsemőket, színdarabot adtunk elő… stb. A programok mindegyike a helyieknek, a helyiekről szólt, és helyben valósult meg. Milyen hatást ért el? Volt sok mosoly és öröm, minőségi idő, pozitív élmény, generációk találkozása, gyökerek megismerése, szokások felelevenítése, közösségformálás, csapatmunka, szemléletformálás, identitástudat erősítése.

A minipályázat konstrukció és a közösségi döntéshozás bemutatása, népszerűsítése, terjesztése érdekében részletes útmutató, felhasználói kézikönyv készül.